YURT DIŞINDA EĞİTİM

YURTDIŞINDA İSPANYOLCA DİL EĞİTİMİ

YURTDIŞINDA İSPANYOLCA DİL EĞİTİMİ

İspanyolca günümüzde dünyada en çok konuşulan üçüncü dil konumundadır. Dünyada İspanyolcayı ana dili olarak konuşan 460 milyon, toplam olarak bilen 610 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela'dır.  Amerika Birleşik Devletlerinde ülkenin genelinde konuşulan İngilizce'den sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolca'dır. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 42 milyon kişi vardır. Özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca konuşarak yaşanabilir. İspanyolca,  Fransızca ve İtalyanca'yla benzerlik taşımaktadır. Ama en çok benzerlik Portekizce ile benzerdir. Bu dillerden birini bilen, diğer dili de ufak bir pratikle konuşabilir. Farkların daha çok telaffuzda olmasından dolayı yazılı metinlerde bir dili bilen diğerini anlarken, konuşmada anlaşamayabilirler. İspanyolca’nın öğrenilebileceği en iyi alternatif  İspanya’dır. İspanya’da dil eğitimi alan öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirler Barcelona, Madrid, Granada, Seville olarak sayılabilir.

 

Eğitim süresi, kişinin dil seviyesine göre değişir. Yurtdışında Fransızca eğitimi almak size aşağıda sıraladığımız deneyimleri yaşamanızı sağlayacaktır.

v  Uluslararası tecrübe edinirken yerel dili konuşulduğu ülkede öğreneceksiniz.

v  Yaşam içinde öğrendiğiniz dili kullanma şansınız olacak ve farklı kültürden insanlarla tanışabileceksiniz.

v  Başka bir ülkede yaşamak sizin yaşamla ilgili deneyim kazanmanızı sağlarken kendinize güvenmenizi sağlayacaktır.

v  Yabancı dilleri bilmenin daha da önem kazandığı bu yüzyılda bu deneyim, kariyerinizde etki yaratacaktır.

 

İSPANYA DİL OKULU

Daha ayrıntılı bilgi için bize 0212 7097794 numaradan arayabilir ya da info@miracoloegitim.com adresinden e-mail gönderebilirsiniz.